Home Stojaki rowerowe – nieocenione podczas wycieczek

Stojaki rowerowe – nieocenione podczas wycieczek

stojaki na rowerystojaki rowerowestojaki rowerowe

O tym, że stojaki rowerowe to niemal najważniejsze elementy w parkach, na trasach rowerowych, czy rozległych terenach zielonych, nie trzeba nikomu mówić, a już na pewno nie rowerzystom. Ich zamiłowanie do sportu, szybkości, którą dają jednoślady, wiatru we włosach podczas przejażdżek jest bezsprzeczna. Tyle, że nawet najwytrwalsi podczas długich wycieczek rowerowych, czy porannej jazdy do sklepu, do pracy, do znajomych, potrzebują odstawić na chwilę swój pojazd. Wtedy z pomocą przychodzą właśnie stojaki rowerowe.

Rodzajów stojaków jest wiele, najważniejsze żeby miały odpowiedni kształt, który pozwoli przypiąć rower zarówno do ramy, jak i koła, co gwarantuje bezpieczeństwo. Wśród rodzajów stojaków rowerowych można wymienić pojedyncze, podwójne czy szeregowe. Wykonane mogą być z trwałej stali nierdzewnej, stali czarnej, stylizowane na elementy retro, klasyczne lub nowoczesne w swojej formie.

Stojaki usytuowane w parkach, przy ścieżkach rowerowych, sklepach i innych obiektach użyteczności publicznej są elementami niezwykle potrzebnymi, umożliwiającymi utrzymanie porządku  i bezpieczeństwa w przestrzeni miejskiej.